Dęby Osielsko awansowały do finałów Pucharu Polski po wysokim zwycięstwie nad Centaurami Warszawa 11:1 w meczu I rundy PP. Pojedynek planowany na 9 rund zakończył się już w siódmej odsłonie, wskutek osiągnięcia regulaminowej przewagi 10 punktów

 

Centaury przyjechały w niemal identycznym składzie, jak na wygrane niedawno mecze ligowe, z dwoma Amerykanami mieszkającymi na stałe w Warszawie. Dęby ściągnęły posiłki z Niemiec (Jose Travieso) i z Francji, w osobach Jakuba Jendryczki, Oscara Saavedry oraz debiutującego w Polsce miotacza Maximina Monbeiga. Ten ostatni, 22-letni Francuz, został zakontraktowany tylko na rozgrywki Pucharu Polski. Monbeig rozegrał 6 solidnych rund na pozycji miotacza, tracąc tylko 1 obieg. W zespole gości miotał Marek Podgórski, notujący znakomite statystyki w tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi. Dziś nie miał jednak dnia, narzucał niecelnie i w trzech rundach stracił 5 obiegów (3 zawinione). Od IV rundy zastąpił go Amerykanin reprezentujący Wielką Brytanię, Mike Renery, ale i z nim pałkarze Dębów znakomicie sobie poradzili, wybijając 6 hitów i zdobywając kolejnych 6 obiegów. W dolnej VII turze, przy dwóch autach, Mateusz Macniak wybił hita, przy którym Jendryczka dokończył obieg dający 10-punktową przewagę, co zakończyło mecz.

 

Zespół Dębów wybił 10 hitów i zagrał kolejny bezbłędny mecz w obronie. Najskuteczniejszy w ataku był Paweł Jasiakiewicz, który wybił 2 hity, zdobył 2 asysty punktowe i 3 obiegi. Po 2 asysty mieli również Macniak i Szymon Szymański.

 

Dęby awansowały do finałów Pucharu Polski, podobnie jak wcześniej Stal Kutno i Gepardy Żory. Czwartego finalistę wyłoni pojedynek Rawa Katowice – Barons Wrocław. Turniej finałowy rozegrany zostanie we wrześniu w Kutnie.

 

W nadchodzący weekend Ekstraliga pauzuje, choć rozegrany zostanie jeden mecz awansem: Stal Kutno – Silesia Rybnik. W sobotę w Kutnie rozegrane zostaną mecze o Superpuchar Polski w baseballu i softballu. Najbliższe mecze ligowe Dęby zagrają 4-5 czerwca, kiedy podejmować będą w Osielsku Stal Kutno i Piratów Władysławowo.