Dęby Osielsko wygrały w finale Mistrzostw Polski U21 w baseballu, które odbyły się 15 października br. na stadionie w Osielsku pokonując drużynę Centaurów Warszawa dwukrotnie 10:0 i 18:3

Pomimo niskiej temperatury pierwszy mecz finałowy rozpoczął się o godzinie 11:00 w sobotni poranek. Dęby zaczęły punktować dopiero w dograniu 5 zmiany i skończyły ją w 6 walkoff’em w wykonaniu Oskara Wąsika i osiągając tym 10 punktowe prowadzenie które zakończyło pierwsze spotkanie i w pojedynku do trzech zwycięstw osielszczanie prowadzili już 1:0. Zwycięskim miotaczem okazał się Mateusz Gralak który nie dopuścił do zdobycia punktu przez drużynę przeciwną wykonując complete game shutout.

Drugie spotkanie zaczęło się po godzinnej przerwie. Stołeczna drużyna zdobyła trzy punkty, Dęby odpowiedziały tylko dwoma obiegami i ten wynik utrzymywał się do początku górnej części 5 zmiany, wtedy sygnał do ataku dało 3 pierwszych pałakarzy w tej zmianie obijając kolejno dwa hity za dwie bazy i jeden za 3, po tym trener Centaurów zdecydował się na zmianę miotacza którą Dęby również wykorzystały i powiększyły swoją przewagę do 13 punktów. W dograniu na górce świetnie spisującego się Pawła Zagórskiego zastąpił Radosław Zajda który nie dopuścił do zdobycia żadnego obiegu do końca dogrania 6 zmiany, co zakończyło mecz przez 10 punktową przewagę.

W ten sposób UKS Dęby Osielsko wygrało drugi mecz wynikiem 18:3 co dało im pierwszy złoty medal w Finale Mistrzostw U21 które odbyły się tylko trzykrotnie. Oba wcześniejsze starty drużyny z Osielska kończyły się dwukrotnie srebrnymi medalami.

MVP Mistrzostw Polski U21 w baseballu został zwycięski miotacz pierwszego pojedynku z Centaurami Mateusz Gralak!